PoloniaCare24

Sprawdzona agencja pracy za granicą, która dba o swoich pracowników

Krajowy rynek pracy pomimo dużego rozwoju i wielu możliwości w dalszym ciągu nie jest tak atrakcyjny jak zagraniczne oferty pracy.

Te kuszą nie tylko lepszymi warunkami, ale co najważniejsze – znacznie większymi zarobkami za wykonywanie dokładnie tej samej pracy co w kraju. Nie dziwi więc fakt, że, podobnie jak przed laty, obecnie również wiele osób decyduje się na wyjazd. Gdzie szukać zatrudnienia? Sprawdź.

Jak znaleźć pracę w innym kraju?

Decydując się na poszukiwanie pracy poza granicami kraju, w pierwszej kolejności warto zrobić dobre rozeznanie. Informacje o ciekawych ofertach można pozyskać:

  • od znajomych,
  • z prasy,
  • z sieci.

 

Specjaliści z takich firm, jak Polonia we CARE, podpowiadają, że bardzo ważne jest dokładne sprawdzenie pracodawcy. Można zrobić to w sieci, co pozwoli na zweryfikowanie, czy jest on godny zaufania, czy też należy go unikać. Przydatne może być również sprawdzenie pozostałych informacji, dotyczących między innymi samego zakwaterowania na miejscu. Część firm może je zapewniać, a w przypadku innych konieczne będzie znalezienie mieszkania na własną rękę. Warto dowiedzieć się także czegoś więcej na temat samego wynagrodzenia, które w zagranicznych firmach bywa wypłacane w postaci tzw. tygodniówek.

Korzystanie z usług agencji – czy to się opłaca?

Osoby, które nigdy wcześniej nie pracowały w innym kraju i nie mają zbyt dużego doświadczenia, mogą skorzystać z usług agencji. Znalezienie pracy bywa wówczas zdecydowanie łatwiejsze, a przede wszystkim bezpieczniejsze. Ryzyko, że trafi się na przypadkowego pracodawcę, jest praktycznie znikome. Agencje bardzo często pomagają załatwić wszelkie formalności czy pozwolenia. Bywa jednak, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Nie każdy więc chce wiązać się z taką instytucją.

 

Zaufana firma – sprawdzony pracodawca to podstawa

Obecna sytuacja na rynku międzynarodowym związana z pandemią nie należy do najłatwiejszych – wiąże się to m.in. z zatrudnieniem w innym kraju. Tym bardziej, znalezienie rzetelnego pracodawcy to absolutna podstawa – nawet jeżeli dotyczy to pracy w sąsiednich państwach. Zmieniające się co chwilę warunki odnośnie do przemieszczenia się bywają w tym przypadku bardzo kłopotliwe. Dotyczy do między innymi delegowania pracowników do Niemiec. Dlatego warto upewnić się, czy pracodawca należy między innymi do SAO (Sekcja Agencji Opieki). Dzięki temu przedsiębiorca jest pod opieką prawników, którzy natychmiast reagują na wszystkie zmiany prawne, a Ty nie musisz obawiać się o swoją pracę.

 


Chcesz pracować z nami jako opiekunka osób starszych w Niemczech?

Zapraszamy do kontaktu w wiadomości prywatnej lub poprzez formularz poniżej.

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy!

Nie jesteś pewna, ciągle zastanawiasz się nad wyjazdem? Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania‼

+48 512 585 110

+48 94 340 80 45

 

15 - 11 -2023

Z dumą świętujemy 12 lat istnienia naszej firmy!

To czas niezliczonych wyzwań i satysfakcji, podczas których wspieramy niemieckie rodziny w poszukiwaniu profesjonalnej opieki dla swoich bliskich.

więcej

Ponad 4000
zadowolonych rodzin

każdego traktujemy z ogromnym szacunkiem

Ponad 7000
wysłanych opiekunek

stabilne zatrudnienie, stałe dochody na wysokim poziomie

Od ponad 11 lat
jesteśmy w branży

zatrudniamy osoby w charakterze opiekunów seniorów

Nasi Partnerzy

Dynamiczny rozwój firmy pozwala na rozwijanie współpracy z coraz większą liczbą partnerów