PoloniaCare24

XXI wiek i zmiana ról. Mężczyźni jako opiekunowie osób starszych

W zawodzie opiekuna osoby starszej wciąż o wiele łatwiej spotkać płeć piękną.

Śmiało możemy wysnuć wniosek, że do osiągnięcia parytetów w tej branży wciąż nam daleko. Niestety nie ma ani aktualnych, ani tym bardziej wiarygodnych polskich badań nt. podziału zatrudnienia ze względu na płeć wśród osób opiekujących się osobami starszymi w Niemczech. Możemy jedynie posiłkować się danymi z zagranicy. I tak np. Canadian Women’s Health Network (CAHN) podaję, że ponad 90% pracowników w opiece nad seniorami w Kanadzie stanowią kobiety.

XXI wiek i zamiana ról

Jeszcze parę lat temu mężczyźni byli naprawdę rzadkim widokiem w busach jadących na tzw. sztelę. Dziś coraz częściej się to zmienia.

Wielu starszych i niepełnosprawnych mężczyzn w rzeczywistości woli w roli opiekunów we własnym domu widzieć mężczyzn niż kobiety. Zwłaszcza gdy jest to opieka dość osobista, taka jak pomoc w kąpieli lub ubieraniu się.

 

Mężczyzna jako opiekun osoby starszej

 

Przyszłość mężczyzn w branży

Ponieważ coraz więcej pracowników będzie potrzebnych do opieki nad starzejącą się populacją naszych zachodnich sąsiadów, ważne jest zmiana podejścia do zawodu opiekuna i przyciągnięcie większej ilości mężczyzn do kariery zawodowej w opiece nad osobami starszymi. Wierzymy, że z biegiem czasu oczekiwania, że w większości to kobiety są opiekunami ulegną zmianie.

To dzieje się już teraz! Mamy XXI wiek i nikt nie odważyłby się twierdzić, że kobiety nie mogą rozpocząć kariery jako pilot linii lotniczych czy założyć mundur i patrolować ulicę.

 

Jak właściwie wygląda praca opiekuna?

Polega na wykonywaniu zadań, by podopieczny w miarę możliwości mógł nadal prowadzić jak najbardziej komfortowe życie. Może to obejmować pomaganie komuś w kąpieli, wsiadanie do samochodu, zarządzanie lekami i ich podawanie lub robienie cotygodniowych zakupów. Rolą opiekuna jest sprawienie, aby życie ich podopiecznych nie było zanadto ograniczane przez ich wiek lub niepełnosprawność.

 

Jak odnieść sukces jako opiekun w Niemczech?

Po pierwsze musisz posiadać chęć do pracy. Zlecenia to najczęściej kilkutygodniowe wyjazdy na co musisz być przygotowany i musisz podjąć taką decyzje z pełną świadomością. Profesjonalne podejście w tej branży jest najbardziej doceniane przez naszych niemieckich partnerów

Przyda się także sprawność fizyczna. Obecnie opieka nad osobami jest znacznie łatwiejsza niż jeszcze kilka lat temu. Łóżka rehabilitacyjne z systemami umożliwiającymi regulacje wysokości, urządzenia transportowo-kąpielowe czy specjalistyczne podnośniki dają wytchnienie jednak mogą zdarzyć się sytuacje w których Twoja krzepa będzie nieoceniona.

Komunikacja. Znajomość języka nie jest wymagana przy wszystkich zleceniach, choć te lepiej płatne są przeznaczone dla osób potrafiących dogadać się z seniorem w języku niemieckim. Dlatego jeśli jeszcze nie możesz pochwalić się znajomością języka Geothego sprawdź nasz wpis o darmowych aplikacjach do nauki języka niemieckiego i zacznij naukę już dziś!

Jeżeli jesteś tzw. złotą rączką to może być Twój as w rękawie i umiejętność, która da Ci przewagę. Drobne prace domowe to nigdy niekończący się temat. W domu każdego seniora znajdzie się coś do naprawy.

Jeżeli spełniasz powyższe warunki, nie czekaj i zgłoś się do nas! Pracownice PoloniaCare24 sprawnie przeprowadzą Cię przez proces rekrutacji. Jeżeli spełnisz nasze wymagania, kolejnym krokiem będzie zlecenie na opiekę nad osobą starszą w Niemczech. Chętny?

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy!

Wciąż masz wątpliwości? Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania‼

+48 512 585 110

+48 94 340 80 45

 

 

 

02 - 11 -2021

10 lat działalności Polonia We Care

Aż trudno uwierzyć, że wystartowaliśmy długie, a zarazem pełne wrażeń i wspaniałe 10 lat temu. Czasem jednak czuję się jakbym jedynie mrugnęła i wszyscy znaleźliśmy się tu gdzie jesteśmy teraz. Tu gdzie nie dotarłabym bez mojego zespołu z biura w Szczecinku i bez już ponad 5000 opiekunek, które dzięki nam znalazły podopiecznych w Niemczech przez te wszystkie lata.

więcej

Ponad 2000
zadowolonych rodzin

każdego traktujemy z ogromnym szacunkiem

Ponad 5000
wysłanych opiekunek

stabilne zatrudnieni, stałe dochody na wysokim poziomie

Od ponad 9 lat
jesteśmy w branży

zatrudnianiu osób charakterze opiekuna seniorów

Nasi Partnerzy

Dynamiczny rozwój firmy pozwala na rozwijanie współpracy z coraz większą liczbą partnerów