PoloniaCare24

Jak szukać pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech?

Niemcy to kraj, w którym społeczeństwo szybko się starzeje, stąd duże ilości ofert zatrudnienia w charakterze opiekunki dla seniorów. Praca nie jest łatwa – wymaga przede wszystkim cierpliwości, ogromnej empatii oraz dużego zaangażowania w wykonywane obowiązki. Jak znaleźć zajęcie za zachodnią granicą? Można szukać ofert samodzielnie lub podjąć współpracę z agencją pośrednictwa pracy. Na które rozwiązanie warto się zdecydować i dlaczego?

Poszukiwanie na własną rękę

Do samodzielnego poszukiwania pracy opiekunki w Niemczech niezbędna jest przede wszystkim bardzo dobra znajomość języka niemieckiego oraz zagadnień prawnych, związanych z legalnym zatrudnieniem – nie warto narażać własnego bezpieczeństwa i decydować się na wyjazd za granicę na czarno. Zaletą szukania ofert na własną rękę są głównie względy ekonomiczne – można osobiście negocjować warunki współpracy z niemieckimi pracodawcami i dzięki temu uzyskać lepsze wynagrodzenie. Drugim plusem jest możliwość znalezienia idealnej oferty pracy, dobranej pod względem doświadczenia, zakresu obowiązków i kryteriów finansowych. Są również minusy takiego rozwiązania. Wszystkie sprawy związane z wyjazdem, które standardowo załatwia agencja pracy, takie jak niezbędna dokumentacja w języku niemieckim czy umowa, należy zorganizować samemu. Ponadto na miejscu przyszła opiekunka również nie będzie mogła liczyć na doradztwo i wsparcie językowe pracowników agencji. Pozostanie również bez pomocy, jeśli padnie ofiarą oszustów i na miejscu warunki pracy okażą się inne, a wynagrodzenie niższe.

Współpraca z agencją opiekunek

Szukając pracy w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech, warto znaleźć zaufaną firmę agencję opiekunek. Taka profesjonalna firma pośredniczy między zagranicznymi klientami i polskimi opiekunkami osób starszych, wyszukując oferty pracy dopasowane do ich doświadczenia, umiejętności oraz preferencji. Ponadto każda opiekunka może liczyć w trakcie całego pobytu na pomoc koordynatora, który jest dużym wsparciem w problemowych sytuacjach oraz telefoniczne dyżury pielęgniarek i pomoc w razie problemów z podopiecznym.

Koordynatorki Polonia We Care

Agencja gwarantuje także zakwaterowanie i wyżywienie u podopiecznego, a wszystkie szczegółowe ustalenia dotyczące opieki są zawarte w umowie. Ponadto pośrednik pokrywa koszty dojazdu do miejsca wykonywania pracy oraz powrotu do kraju. Załatwia także wszystkie formalności, a przed wyjazdem trzeba ich sporo dopełnić – uzyskać numer podatkowy, ubezpieczenie zdrowotne, zameldować się w urzędzie miasta, oraz otworzyć konto w banku. Agencja opiekunek oferuje zatem w pełni legalne zatrudnienie i terminowe wypłaty wynagrodzeń.

 


Chcesz pracować z nami jako opiekunka osób starszych w Niemczech?

Zapraszamy do kontaktu w wiadomości prywatnej lub poprzez formularz poniżej.

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy!

Nie jesteś pewna, ciągle zastanawiasz się nad wyjazdem? Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania‼

+48 512 585 110

+48 94 340 80 45

02 - 11 -2021

10 lat działalności Polonia We Care

Aż trudno uwierzyć, że wystartowaliśmy długie, a zarazem pełne wrażeń i wspaniałe 10 lat temu. Czasem jednak czuję się jakbym jedynie mrugnęła i wszyscy znaleźliśmy się tu gdzie jesteśmy teraz. Tu gdzie nie dotarłabym bez mojego zespołu z biura w Szczecinku i bez już ponad 5000 opiekunek, które dzięki nam znalazły podopiecznych w Niemczech przez te wszystkie lata.

więcej

Ponad 2000
zadowolonych rodzin

każdego traktujemy z ogromnym szacunkiem

Ponad 5000
wysłanych opiekunek

stabilne zatrudnieni, stałe dochody na wysokim poziomie

Od ponad 9 lat
jesteśmy w branży

zatrudnianiu osób charakterze opiekuna seniorów

Nasi Partnerzy

Dynamiczny rozwój firmy pozwala na rozwijanie współpracy z coraz większą liczbą partnerów