PoloniaCare24

Blog

02 - 11 - 2021

10 lat działalności Polonia We Care

Aż trudno uwierzyć, że wystartowaliśmy długie, a zarazem pełne wrażeń i wspaniałe 10 lat temu. Czasem jednak czuję się jakbym jedynie mrugnęła i wszyscy znaleźliśmy się tu gdzie jesteśmy teraz. Tu gdzie nie dotarłabym bez mojego zespołu z biura w Szczecinku i bez już ponad 5000 opiekunek, które dzięki nam znalazły podopiecznych w Niemczech przez te wszystkie lata.

więcej

30 - 08 - 2021

Sprawdzona agencja pracy za granicą

Krajowy rynek pracy pomimo dużego rozwoju i wielu możliwości w dalszym ciągu nie jest tak atrakcyjny jak zagraniczne oferty pracy. Te kuszą nie tylko lepszymi warunkami, ale co najważniejsze – znacznie większymi zarobkami za wykonywanie dokładnie tej samej pracy co w kraju.

więcej

20 - 07 - 2021

Ruch to zdrowie

Mobilność jest życiową koniecznością – zarówno dla ludzi zdrowych, jak i potrzebujących pomocy. W ruchu lepiej czujemy i poznajemy nasze ciało, dostrzegamy do czego jesteśmy zdolnie, a do czego niestety już nie.

więcej

02 - 07 - 2021

Jakie są wymagania w pracy opiekuna osoby starszej?

Praca jako opiekunka osób starszych wymaga z jednej strony cierpliwości i doświadczenia, z drugiej niejednokrotnie siły fizycznej. Chociaż nie istnieją formalne ograniczenia wiekowe do jej wykonywania, najchętniej zatrudniane na tym stanowisku są osoby w przedziale dwadzieścia a sześćdziesiąt lat.

więcej

23 - 06 - 2021

XXI wiek i zmiana ról

W zawodzie opiekuna osoby starszej wciąż o wiele łatwiej spotkać płeć piękną. Śmiało możemy wysnuć wniosek, że do osiągnięcia parytetów w tej branży wciąż nam daleko. Niestety nie ma ani aktualnych, ani tym bardziej wiarygodnych polskich badań nt. podziału zatrudnienia ze względu na płeć wśród osób opiekujących się osobami starszymi w Niemczech.

więcej

17 - 06 - 2021

Praca opiekunki w Niemczech - lepiej szukać przez agencję czy samodzielnie?

Niemcy to kraj, w którym społeczeństwo szybko się starzeje, stąd duże ilości ofert zatrudnienia w charakterze opiekunki dla seniorów. Praca nie jest łatwa – wymaga przede wszystkim cierpliwości, ogromnej empatii oraz dużego zaangażowania w wykonywane obowiązki. Jak znaleźć zajęcie za zachodnią granicą?

więcej

11 - 01 -2023

Ostatni odcinek serii o osobach tworzących Polonię cz. 4

Poznajcie nas! to seria w której będziemy przybliżać sylwetki naszych ekspertek dbających o Was podczas procesu rekrutacyjnego i w takcie zlecenia.

więcej

Ponad 4000
zadowolonych rodzin

każdego traktujemy z ogromnym szacunkiem

Ponad 7000
wysłanych opiekunek

stabilne zatrudnienie, stałe dochody na wysokim poziomie

Od ponad 11 lat
jesteśmy w branży

zatrudniamy osoby w charakterze opiekunów seniorów

Nasi Partnerzy

Dynamiczny rozwój firmy pozwala na rozwijanie współpracy z coraz większą liczbą partnerów