Osoby starsze w sieci – komputer dla seniora to dobry pomysł

Starszym ludziom trudno jest nadążyć za postępem techniki. Pojawiają się nowe urządzenia i możliwości, które młodym ludziom ułatwiają codzienność i dostarczają rozrywki. Niektórzy seniorzy z ciekawością próbują swoich sił przy obsłudze komputera, inni z kolei mają mnóstwo obaw, czy sobie poradzą, a także są pełni uprzedzeń, że to tylko pożeracz czasu. Komputer może być jednak dobrą formą rozrywki, i nie tylko, niezależnie od wieku. Przekonaj swojego podopiecznego, że może z niego czerpać rozliczne korzyści. Sam się przekonasz, że nie tylko młode osoby znajdą w nim ciekawą formę spędzania czasu wolnego.

Kontakt z bliskimi

Bardzo często starsze osoby mają ograniczone możliwości spotkań z rodziną. Być może wynika to z braku czasu ich dzieci i wnuków lub też dużej odległości, w jakiej od siebie mieszkają. Nie dzwonią do siebie też zbyt często, poza tym rozmowa telefoniczna nie pozwala na spojrzenie sobie w oczy i zobaczenie swoich uśmiechów.

Nowoczesne komunikatory, jak np. skype pozwalają kontaktować się z innymi osobami bez żadnych ograniczeń – rozmawiają ze sobą ludzie mieszkający nawet na dwóch końcach świata, poza tym mogą się zobaczyć. Ich obsługa jest łatwa i z pewnością poradzi sobie z nią osoba, która nie jest zaprzyjaźniona z zaawansowaną technologią.

Rozrywka na innym poziomie

Dotychczas Twój podopieczny rozwiązywał krzyżówki, czytał gazety oraz oglądał telewizję. Udowodnij mu, że czas wolny w domu może spędzać ciekawiej i może być on bardziej urozmaicony. W Internecie czekają na niego m.in. ciekawe artykuły, ma dostęp do nowszych książek, może skorzystać z licznych portali z grami, gdzie zmierzy się z innymi graczami w rozgrywkach szachów, warcabów i pokera.

Co więcej, Internet to źródło inspiracji. Liczne poradniki dotyczące majsterkowania, gotowania, szydełkowania i fotografii pozwolą seniorowi rozwijać swoje zainteresowania. A dla najbardziej ambitnych polecamy internetowe kursy językowe. W każdym wieku można nauczyć się kilku słówek po angielsku, francusku i rosyjsku.

Aktualne wiadomości

Starsze osoby chcą być na bieżąco z tym, co dzieje się na świecie. Codziennie oglądają w telewizji wiadomości, dzięki czemu mają poczucie, że nic ich nie ominie, kiedy więcej czasu spędzają w domu niż poza nim. Dzięki internetowi mogą wiedzieć jeszcze więcej, nie muszą czekać na wieczorne wiadomości, a przeczytać o zdarzeniach, które miały miejsce dosłownie przed chwilą. Mają możliwość wyboru informacji, które ich interesują i tym samym poszerzać swoje pasje oraz zainteresowania.

Opublikowano 05-06-2018