PoloniaCare24

Po czym poznać, że agencja opiekunek działa zgodnie z prawem?

opieka

Praca opiekunki osoby starszej to zajęcie pełne wyzwań, ale i świetna okazja do samorealizacji i poznania wspaniałych ludzi. Niestety, wiele nowych osób na rynku zatrudnienia, które pragną podjąć się pracy w tym sektorze, nie do końca zdaje sobie sprawę, jak ważne jest to, by wszystko odbywało się w pełni legalnie. W efekcie decydują się one pracować „na czarno”, skuszone wizją wyższego wynagrodzenia i uproszczonym procesem rekrutacji. Należy jednak pamiętać, że praca w tzw. szarej strefie tylko z pozoru jest atrakcyjna, a tak naprawdę często niesie ze sobą wiele przykrych konsekwencji. Przy wyborze agencji pracy każda opiekunka powinna zatem zachować szczególną ostrożność i kierować się wytycznymi, które świadczą o legalności działań danej firmy.

Najważniejsze oznaki nielegalnego działania agencji

Podczas szukania pracy jako opiekun/opiekunka osoby starszej łatwo możemy trafić na oszustów, którzy w zamian za opłatę rejestracyjną oferują niezwykle atrakcyjne warunki zatrudnienia za granicą. Na miejscu okazuje się jednak, że pracy nie ma, a pośrednik staje się kompletnie nieuchwytny. Aby uchronić się przed tego typu sytuacjami, należy z uwagą analizować oferty pracy i samodzielnie szukać dodatkowych informacji w sieci.

  • Nie ufaj ogłoszeniom, w których zawarto jedynie typ pracy i numer kontaktowy

Podstawą szukania ofert jest wiedza, że każda legalnie działająca agencja opiekunek posiada nazwę, numer NIP oraz REGON. W ogłoszeniach lub na stronach internetowych powinien być również dostępny dokładny adres siedziby, do której w razie wątpliwości można pójść i porozmawiać osobiście. Warto także kierować się długością „stażu” agencji. Znacznie bardziej wiarygodna jest firma, która funkcjonuje na rynku pracy od wielu lat, ma wąską specjalizację i zajmuje się rekrutowaniem opiekunek seniorów do konkretnego kraju – jak np. PoloniaCARE24 oferująca pracę jako opiekunka osoby starszej w Niemczech.

  • Nie płać za znalezienie pracy

Wpłacenie pieniędzy pośrednikowi, który działa nielegalnie, nie daje żadnej gwarancji zdobycia pracy, wypłaty wynagrodzenia czy zwrotu poniesionego wkładu. Jest wręcz przeciwnie – legalna agencja opiekunek nie ma prawa pobierać żadnej opłaty rejestracyjnej ani czegokolwiek w tym rodzaju. Wyjątkiem mogą być jedynie koszty, które są ściśle związane ze skierowaniem opiekunki do pracy, wynikające np. z konieczności wykonania badań lekarskich czy przetłumaczenia dokumentów. Wszystkie takie opłaty są wymienione w art. 85 ust. 2 pkt 7 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z dnia 20 kwietnia 2004 roku.

Na co można liczyć w legalnie działającej agencji opiekunek?

Wyjeżdżając do pracy za granicę, warto postawić na legalne zatrudnienie, bo tylko w ten sposób ma się gwarancję opieki i wsparcia w razie wystąpienia problemów. Dobra agencja opiekunek osób starszych pomoże w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności, jak również zadba o ubezpieczenie zdrowotne – w tym członków najbliższej rodziny.

Taką przejrzystą, legalną formę zatrudnienia oferuje PoloniaCARE24. Firma pomaga w organizacji transportu do domu podopiecznego oraz oferuje opiekunkom stałe wsparcie na każdym etapie kontraktu i pomoc w nagłych sytuacjach. Daje to bezcenny komfort psychiczny, spokój i bezpieczeństwo osobie wykonującej obowiązki opiekuna. PoloniaCARE24 dba również o edukację pracowników i propagowanie dobrych praktyk w branży opieki dzięki przynależności do Sekcji Agencji Opieki (SAO). Zrzesza ona pracodawców z całej Polski, którzy legalnie zatrudniają osoby do pracy za granicą celem opieki nad osobami starszymi.

02 - 11 -2021

10 lat działalności Polonia We Care

Aż trudno uwierzyć, że wystartowaliśmy długie, a zarazem pełne wrażeń i wspaniałe 10 lat temu. Czasem jednak czuję się jakbym jedynie mrugnęła i wszyscy znaleźliśmy się tu gdzie jesteśmy teraz. Tu gdzie nie dotarłabym bez mojego zespołu z biura w Szczecinku i bez już ponad 5000 opiekunek, które dzięki nam znalazły podopiecznych w Niemczech przez te wszystkie lata.

więcej

Ponad 2000
zadowolonych rodzin

każdego traktujemy z ogromnym szacunkiem

Ponad 5000
wysłanych opiekunek

stabilne zatrudnieni, stałe dochody na wysokim poziomie

Od ponad 9 lat
jesteśmy w branży

zatrudnianiu osób charakterze opiekuna seniorów

Nasi Partnerzy

Dynamiczny rozwój firmy pozwala na rozwijanie współpracy z coraz większą liczbą partnerów