PoloniaCare24

Rozmawiali o legalnej pracy za granicą

PoloniaCare24 zaprosiła obecne i przyszłe opiekunki na konferencję poświęconą aspektom pracy z osobami chorymi.

Dziś (16 maja) w szczecineckim zamku odbyła się konferencja pod hasłem „Być opiekunem – profesjonalista na co dzień” skierowana do opiekunek i opiekunów osób starszych wyjeżdżających za granicę. Spotkanie zorganizowane zostało przez szczecinecką firmę PoloniaCare24, która od wielu lat pomaga mieszkańcom miasta i powiatu w znalezieniu pracy poza granicami kraju, organizując wyjazd, zapewniając wsparcie na każdym etapie wykonywanej pracy oraz dbając o bezpieczeństwo pracowników.

Dzisiejsza konferencja skierowana jest do osób, które są zainteresowane wyjazdem za granicę i podęciem tam legalnej pracy jako opiekun osób starszych. Ale też dedykujemy ją osobom, które już taką prace podjęły – powiedziała nam jeszcze przed rozpoczęciem spotkania Małgorzata Poliwka-Kisiel, założycielka firmy PoloniaCare24.- W dzisiejszym spotkaniu udział weźmie m.in. przewodniczący SAO, czyli Sekcji Agencji Opieki, która zrzesza firmy delegujące pracowników za granicę, a do której my również należymy.

Będziemy rozmawiać o tym, dlaczego warto jechać do pracy za granicę przez firmę, ponieważ tzw. czarny rynek jest ogromny. Na 300 tysięcy opiekunek, które wyjeżdżają z Polski, tylko 20 procent wyjeżdża legalnie. Dlatego będziemy mówić o tym, jak wybrać odpowiednią firmę, żeby pracownik nie musiał się o nic martwić oraz na co należy zwrócić uwagę. Porozmawiamy również o tym, jakie konsekwencje może ponieść osoba wyjeżdżająca do takiej pracy nielegalnie, co jej grozi i jakie niebezpieczeństwa na nią czekają. Zdarza się, że takie osoby są kontrolowane przez policję danego kraju i wówczas konsekwencje mogą być nieprzyjemne. Z kolei pielęgniarka opowie słuchaczom o tym, jak wygląda pielęgnacja podopiecznego, dlaczego nie trzeba się bać takiej pracy i jak należy podejść do ludzi chorych. Ale głównym tematem będzie walka z czarnym rynkiem i niebezpieczeństwami związanymi z podejmowaniem nielegalnie pracy za granicą – dodaje nasza rozmówczyni.

Uczestnicy konferencji mogli poznać m.in. prawne aspekty pracy opiekuna, dowiedzieli się, dlaczego warto pracować legalnie oraz jak wybrać dobrą agencję i po czym poznać, że współpraca z nią będzie bezpieczna. Omówione zostały również zagadnienia związane z bezpośrednią opieką nad osobą chorą i potrzebującą wsparcia. Słuchacze zapoznali się także z prezentacją praktyczną pracy opiekuna.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra

15 - 11 -2023

Z dumą świętujemy 12 lat istnienia naszej firmy!

To czas niezliczonych wyzwań i satysfakcji, podczas których wspieramy niemieckie rodziny w poszukiwaniu profesjonalnej opieki dla swoich bliskich.

więcej

Ponad 4000
zadowolonych rodzin

każdego traktujemy z ogromnym szacunkiem

Ponad 7000
wysłanych opiekunek

stabilne zatrudnienie, stałe dochody na wysokim poziomie

Od ponad 11 lat
jesteśmy w branży

zatrudniamy osoby w charakterze opiekunów seniorów

Nasi Partnerzy

Dynamiczny rozwój firmy pozwala na rozwijanie współpracy z coraz większą liczbą partnerów