PoloniaCare24

„Yyyy… ich weiß nicht” czyli prosta nauka niemieckiego

Postawmy sprawę jasno - masz kłopot!

Jeżeli tu trafiłaś to znaczy, że chcesz wyjechać do Niemiec jako opiekunka osób starszych. Tak? Problem pojawia się kiedy ktoś obcy zwraca się do Ciebie w języku naszych zachodnich sąsiadów. Nagle oblewa Cię zimny pot, nogi się trzęsą, a zdenerwowanie nie pozwala żadnemu ze słów opuścić Twoich ust.

Jest na to rada!

Idealnym sposobem na naukę niemieckiego, jak i każdego innego języka obcego, jest jego codzienne używanie wśród osób dla których jest to język ojczysty. Nie mając innego wyjścia doskonalimy znajomość poprzez ciągłe próby i poprawianie własnych błędów z pomocą życzliwych nam miejscowych.

Co jednak zrobić gdy nie mamy takiej możliwości?

Prawdopodobnie będzie to Twój pierwszy wyjazd na sztelę. Używanie języka, nieważne na jakim poziomie, dopiero przed Tobą. Jako opiekunka osoby starszej będziesz spędzała z nią mnóstwo czasu i tym samym rozmowa z podopiecznym, już od samego początku, stanie się codziennością.

Opiekunka korzysta z aplikacji do nauki języka niemieckiego

Już teraz możesz ułatwić sobie to zadanie korzystając z darmowych aplikacji do nauki języka niemieckiego. Krótkie, darmowe lekcje pozwolą Ci poznać podstawowe zwroty czy też doskonalić znajomość języka. Już kilkanaście minut dziennie umożliwi Ci poprawę umiejętności dogadania się z przyszłym podopiecznym. Będzie to najlepsza inwestycja w wiedzę i umiejętności przydatne w tej wymagającej roli.

Oto 5 zupełnie darmowych aplikacji, które Ci to umożliwią:

  1.     DUOLINGO

Chyba najpopularniejsza aplikacja do nauki języków obcych na świecie. Nauka z Duolingo jest ciekawa i wciągająca dzięki systemowi punktów, które uzyskujemy za poprawne odpowiedzi. Sprawdzaj się w zadaniach na czas i gromadź punkty doświadczenia. Skuteczność krótkich lekcji Duolingo została nawet potwierdzona naukowo, przynajmniej tak twierdzą twórcy aplikacji

  1.     ANKI

Mobilne fiszki do zapamiętywania nowych słówek. Ucz się czegokolwiek zechcesz, gdziekolwiek zechcesz. Wykorzystaj wolny czas w czasie dojazdów autobusem, w kolejce sklepowej lub kiedykolwiek musisz na coś czekać!

  1.     Der Die Das

Używanie rodzajników jeszcze nigdy nie było tak proste. Aplikacja mobilne przeznaczona dla osób już znających język, jak i dla tych którzy dopiero stawiają pierwsze kroki „po niemiecku”. Ponad 17 000 rzeczowników w bazie pozwoli na naprawdę długa naukę.

  1.     Memrise: Fun & Fast Language Learning App

Twórcy wychodzą z założenia, że nie da się nauczyć języka bez opanowania 3 kluczowych umiejętności. To podstawowe tłumaczenie słów i fraz, zrozumienie ich, gdy są używane w rzeczywistych sytuacjach oraz bycie zrozumianym, gdy rozmawiasz z innymi ludźmi. To takie proste, prawda?!

  1.     DW Learn German - A1, A2, B1 and placement test

Aplikacja przygotowana przez niemiecką stacje telewizyjną, która posiada swój serwis internetowy także w języku polskim. Wszystkie poziomy zaawansowania, słówka, gramatyka, testy. Prawdziwy kombajn, który poprzez opowiadanie ciekawych historii pozwala na zrozumienie języka w praktyce.


 

Chcesz pracować z nami jako opiekunka osób starszych w Niemczech?

Zapraszamy do kontaktu w wiadomości prywatnej lub poprzez formularz poniżej.

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy!

Nie jesteś pewna, ciągle zastanawiasz się nad wyjazdem? Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania‼

+48 512 585 110

+48 94 340 80 45

 

30 - 08 -2021

Sprawdzona agencja pracy za granicą

Krajowy rynek pracy pomimo dużego rozwoju i wielu możliwości w dalszym ciągu nie jest tak atrakcyjny jak zagraniczne oferty pracy. Te kuszą nie tylko lepszymi warunkami, ale co najważniejsze – znacznie większymi zarobkami za wykonywanie dokładnie tej samej pracy co w kraju.

więcej

Ponad 2000
zadowolonych rodzin

każdego traktujemy z ogromnym szacunkiem

Ponad 5000
wysłanych opiekunek

stabilne zatrudnieni, stałe dochody na wysokim poziomie

Od ponad 9 lat
jesteśmy w branży

zatrudnianiu osób charakterze opiekuna seniorów

Nasi Partnerzy

Dynamiczny rozwój firmy pozwala na rozwijanie współpracy z coraz większą liczbą partnerów